niedziela, 27 września 2015

Tata czytaBrzechwę czy Tuwima to jeszcze poczyta, przy baśniach zasypia szybciej niż dziecko, a Kucyków Pony nie tknie nawet patykiem? 
Co zrobić, by TATA jednak czytał, zamiast włączać maluchowi bajkę lub grę na tablecie? Sprawa jest prosta - należy dobrze poznać przeciwnika, a następnie jego słabości zamienić w atuty. W naszym przypadku wykorzystana została słabość do wszystkiego, co związane z Gwiezdnymi Wojnami. Dziś przedstawiam Wam książeczki "Darth Vader i syn" oraz "Vader i córeczka". Myślę, że niejeden tata chętnie sięgnie po taką lekturę."Darth Vader i syn" oraz "Vader i córeczka" to niewielkie komiksy Jeffreya Browna. W niezwykle humorystyczny sposób ukazują Lorda Vadera w roli ojca. Jeffrey Brown potrafi świetnie połączyć świat Gwiezdnych Wojen z naszą rodzicielską codziennością. Widzimy zatem mrocznego lorda Sithów w różnych sytuacjach: gdy zmaga się z ciekawskim synem i zbuntowaną nastoletnią córką, gdy jest bezradny, zatroskany lub dumny ze swoich dzieci. Vader ma zwykłe dylematy zwykłego ojca. Scenki z życia rodzica osadzone w kontekście Gwiezdnych Wojen zyskują dużo komizmu, a nawet uroku. Miłośników GW na pewno ucieszą liczne nawiązania do kultowych filmów. Polecam te książki do wspólnego czytania, zwłaszcza dla tatusiów znudzonych wróżkami, jednorożcami i wszelką różową magią.


 

Darth Vader i syn
Vader i córeczka
Jeffrey Brown
Wydawnictwo Ameet
 

4 komentarze:

 1. Vader w roli bezradnego i zatroskanego ojca, a to ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma nie lada przeciwników - zbuntowana córunia tatunia i łobuzerski synek zmuszają go do zupełnie nowych zachowań :)

   Usuń
 2. Hmmm tylko gdzie ja je dostanę? Bo brzmi bosko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak ja kupowałam te książeczki, to były wszędzie. Aż jestem zdziwiona, że już są niedostępne. Może uda Ci się gdzieś znaleźć :)

  OdpowiedzUsuń